ابزارهای خطرناک

Last modified on 2009-03-09 19:08:50 GMT. 0 comments. Top.

یکی از اتهاماتی که مقامات ایرانی به بهائیان وارد می‌کنند، حمایت بهائیان از صهیونیسم و دروغ بودن مذهبشان می‌باشد، اما برخی از اتهامات وارده به بهائیان فراتر از عقل و عجیب می‌باشد.

یکی از اتهاماتی که به یک عضو سازمان NSA در سال 1981 میلادی وارد شد، این بود: «فرستادن و دریافت گزارش‌هایی به دادگستری حیفا که شامل کلمه‌ی «عمو جان» و… در زبان‌های مختلف بود.

در سال 1982 طوبی زریپور به دلیل «ازدواج نکردن» دستگیر شد.

-در سال 1996، منصور حدادان به دلیل مدیریت یک نمایشگاه هنر کودکان دستگیر و زندانی شد. علت دستگیری وی اقدام علیه امنیت ملی به کمک برپایی نمایشگاه هنر کودکان بود.

اخیرا نیز ادعای رسانه‌های ایرانی توجه‌ی ما را به خود جلب کرد که رهبران بهایی دستگیر شده، ابزارهای ارتباطی پیچیده‌ای داشته‌اند. براساس سابقه‌ی اینگونه ادعا، ما تنها می‌توانیم تصور کنیم چه چیز واقعی در این ماجرا وجود داشته است:

iphoneiran

مفتخر از آنیم

Last modified on 2009-02-07 17:17:03 GMT. 2 comments. Top.

نامه سرگشاده گروهی از روشنفکران و فعّالان ایرانی براى ما، اعضاى شبکه اسلامی دفاع از حقوق بهائیان، واقعاً الهام بخش بود.  تغيير و پيشرفت تا زمانى که اشتباهات گذشته شناخته و پذيرفته نشوند و اراده اى براى عدم تکرار آن وجود نداشته باشد، ميسر نيست.

امیدواریم این بدعت آغازگر جنبش هاى بسيارِ ديگرى در درون و بيرون از ايران باشد. متن زير پیام ما براى  امضا کنندگان فعلی و آينده این نامه سرگشاده است:

ما مفتخريم که پس از يک دوران سکوت طولانى، اکنون صداهای اعتراض برخاسته است.

ما مفتخريم که اين صداهاى اعتراض رساتر وفراوان تر مى شوند.

ما مفتخريم که جامعه روشنفکران ايران ديگر در برابر حملات فزاینده به بهائیان سکوت نمى کند.

ما مفتخريم که جنبه قانونى که به قتل بى رحمانه بهائيان داده شده بود اکنون مورد سؤال قرار گرفته و محکوم مى شود.

ما مفتخریم که گروهی از روشنفکران مى کوشند اشتباهات بزرگ گذشته را جبران کنند و نشان دهند که اِعمال فشار بر بهائيان ناعادلانه است.

ما به شهروندانی که در داخل و بيرون از ایران در کنار جوانان بهائی که از تحصیل محروم شده اند ايستاده اند، مفتخريم.

ما مفتخريم که شما با صداى رسا بر عليه واقعيت هاى دردناک ايران سخن مى گوئيد.

ما مفتخريم که شما حاضر نيستيد در برابر بیعدالتی، به حاشیه راندن و ستمگری علیه هم وطنان خود به سکوت ادامه دهيد.

ما به شهامت شما و عمل درست شمامفتخریم.

ما به عنوان اعضاى شبکه اسلامی دفاع از حقوق بهائیان به تلاش هاى خودمان براى  بالابردن سطح آگاهى عموم نسبت به آزار بهائيان در منطقه مفتخريم اما با تواضع اقرار مى کنيم که اين اقدامات در برابر وحشت، درد و اندوهى که پيروان آئين بهائي در طى دهه ها تحمل کرده اند ناچيز است.

امَا مصمّم هستیم با تمام توانمان  برای تضمین عدالت و تأمين نسل های فعلى و آينده بهائیان اقدام کنيم.

درود بر همگی

Last modified on 2009-01-10 17:43:08 GMT. 0 comments. Top.

برای جمیع مسلمانان عزیزی که در این لیست هستند، در ایّام رمضان، سعادت و موفـّقیت آرزو می‌کنیم.

ماه گذشته، شبکهء “حقوق بهائیان” ما از فعالیت بسیاری برخوردار بود. اقدامات ما بیش از پیش در اقلیم مصرشهرت پیدا می‌کند؛ امیدواریم که در ایران نیز پی به این اقدامات ببرند زیرا در رادیو زمانه به بحث در مورد نقض حقوق بشر بهائیان و تلاشهایمان برای جلوگیری از آن پرداختیم. این رادیوی مستقلّ شنوندگان فارسی‌زبان بسیاری دارد بنابراین تصوّر ما چنین است که بیشتر آنها به این علـّت به سایت اینترنتی مراجعه خواهند کرد.

از آنجا که این تنها شبکهء رسمی برای حقوق بهائیان است که توسّط مسلمانان ایجاد شده، مسئولیت عظیمی داریم که آن را از هر جهت ارتقاء بخشیم. میل داریم در بالا بردن سطح آگاهی و جلب حمایت عمومی از این ابتکار، اقدامی مطلوب انجام دهیم تا بهائیان به رسمیت شناخته شده از حقوق حقـّهء خود بهره‌مند گردند.

برای حصول این مقصود، در نظر داریم به عنوان سازمانی غیرانتفاعی آن را به ثبت برسانیم و سایتی وسیع‌تر از صرفاً وبلاگی ساده تأسیس کنیم. در حال حاضر، وبلاگ ما جنبهء موقـّت دارد تا در لحظهء مناسب بتوانیم آن را توسعه بخشیده به زمینه‌ای گسترده‌تر و بزرگتر تبدیلش کنیم.

در چند هفتهء آینده، ایدهء جدید ما مصاحبه با چند دانشجوی جوان و نیز بزرگسالان بهائی از تمام جهان عرب و اسلام است تا از آنها بپرسیم به عنوان اقلـّیتی مذهبی چه احساسی دارند و این که آیا در جوامع خود از آزادی و آسایش برخوردارند یا خیر. این کار را به دو شیوه انجام خواهیم داد؛ یا از طریق مصاحبه‎های حضوری که از طریق شبکهء اینترنتی پخش شود یا مصاحبه‌هایی از طریق پست الکترونیک با کسانی که در محل حضور ندارند.

اگر کسانی مایلند در مصاحبهء صوتی یا تصویری توضیح دهند که در جوامع خود چه احساسی دارند یا چرا تصوّر می‌کنند حقوق آنها نقض شده، لطفاً “فایل” تهیّه شده را برای ما ارسال دارند؛ خوشحال خواهیم شد که صدای شما را در برنامهء خود بگنجانیم. با توجّه به این که ذکر نام، بخصوص در ایران، ممکن است خطرناک باشد، نیازی نیست اسم خود را ذکر کنید؛ امّا توصیه می‌کنیم صحبت کنید تا دیگران از وضعیت شما آگاهی یابند. اگر صدای دیگران را بشنویم یا آنها را در حال صحبت کردن مشاهده کنیم، انتقال مطالب آنها به سایرین به مراتب آسانتر خواهد بود و واقعاً مایلیم در جوامع خود بیش از پیش آگاهی و هشیاری ایجاد کنیم.

فکر می‌کنیم که این راه خوبی برای رسیدن به این مقصود و همچنین طریق مطلوبی برای مسلمانان و بهائیان باشد تا، جهت ارتباط بین دینی و هم‌زیستی مسالمت‌آمیز که هر دو دیانت از آن حمایت می‌کنند، به صورت شبکه با هم ارتباط یابند.

از همه سپاسگزاریم؛ ماه آینده نیز با شما در تماس خواهیم بود.

شبکهء اسلامی حمایت از حقوق بهائیان

اوّلين خبرنامهء شبكهء اسلامي دفاع از حقوق بهائيان

Last modified on 2008-09-24 20:50:54 GMT. 1 comment. Top.

درود بر همه به خاطر بازديد از سايت اينترنتي ما و ابراز علاقه تا حدّ آبونه شدن خبرنامهء ما از شما متشكـّريم. ازاستقبالي كه از اين سايت به عمل آمده بي‌نهايت مسروريم؛ واقعاً انتظار نداشتيم اينهمه واكنش‌هاي دلگرم‌كننده مشاهده كنيم.

اينجا، در دنياي اسلامي و عرب، افراد زيادي در مورد امر بهائي اطـّلاع ندارند، و آنها كه دارند تصويري بسيار نادرست در ذهنشان وجود دارد. وقتي نامه‌هاي حمايت خود را در اختيار دوستان و همكاران قرار داديم، بسيار حيرت كردند كه بهائيان چقدر با احترام و محبّت در مورد پيامبر عزيز ما و اسلام به طور اعم صحبت مي‌كنند. بسياري از ما اين واقعيت را واقعاً تحسين مي‌كنيم كه عليرغم اذيت و آزارهاي شديد، باز هم بهائيان به حمايت از مسلمانان ادامه مي‌دهند … و حتـّي بعد از تجارب گوناگون دردناك، جز عفو و بخشش عكس‌العملي نشان نمي‌دهند.

دوستان عزيز، همين واقعيت است كه الهام‌بخش اين شبكه شده است. ما تصميم گرفتيم آن را ايجاد كنيم تا چهرهء واقعي امر بهائي، بي‌گناهي جوامع بهائي، و روح عظيم مثبت اين ديانت را به دنياي عرب و اسلام نشان دهيم؛ ديانتي كه بايد آزادانه در كلّيه جوامع معمول گردد چه كه اين اساس حقوق بشر است. زنگ خطري است كه بعضي رژيم‌ها در كمال خشونت به اذيت و آزار بهائيان مي‌پردازند، امّا آنچه كه بيشتر هشدار دهنده است تعداد مسلماناني است كه به توجيه اين عمل ادامه مي‌دهند. رسالت شبكهء ما تغيير دادن آن است، و ما معتقديم كه روزي از قدرت و نفوذ لازم براي ايجاد اين تحوّل برخوردار خواهيم بود.

در صدد هستيم شبكهء خود را به هر دو زبان عربي و فارسي ايجاد كنيم تا آن مخاطبيني را كه بايد و شايد در اختيار داشته باشيم. به علـّت عدم مشاركت بارز در اين زمان، كه عمدةً به علـّت ترس يا عدم علاقهء مردم است، نمي‌توانيم بلافاصله به اين هدف نائل گرديم. امّا به شما اطمينان مي‌دهم كه اين كار را خواهيم كرد. اگر كساني هستند كه اين خبرنامه را دريافت مي‌نمايند و مايلند به ما كمك كنند تا اين هدف حاصل شود، بي‌نهايت مايهء امتنان ما خواهد شد. لطفاً اين نامه را براي كساني كه ممكن است علاقمند باشند بفرستيد تا بتوانيم اقدامات بيشتري انجام دهيم.

روز بسيار خوبي را براي شما آرزو داريم و ديگربار از اين كه آبونه شده‌ايد تا اين خبرنامه را دريافت نماييد، سپاسگزاريم. و خطاب به كلّـيه دوستان بهائي كه اين خبرنامه را مي‌خوانند بگوييم كه در كمال افتخار از شما حمايت مي‌كنيم، شما خانوادهء ما هستيد. و خطاب به كلّيه دوستان مسلماني كه اين خبرنامه را مي‌خوانند بگوييم، ما در مبارزه براي حفظ حقوق انساني بهائيان، كار درست را انجام مي‌دهيم. لطفاً ادامه دهيد.

شبكهء اسلامي براي حقوق بهائيان