برای جمیع مسلمانان عزیزی که در این لیست هستند، در ایّام رمضان، سعادت و موفـّقیت آرزو می‌کنیم.

ماه گذشته، شبکهء “حقوق بهائیان” ما از فعالیت بسیاری برخوردار بود. اقدامات ما بیش از پیش در اقلیم مصرشهرت پیدا می‌کند؛ امیدواریم که در ایران نیز پی به این اقدامات ببرند زیرا در رادیو زمانه به بحث در مورد نقض حقوق بشر بهائیان و تلاشهایمان برای جلوگیری از آن پرداختیم. این رادیوی مستقلّ شنوندگان فارسی‌زبان بسیاری دارد بنابراین تصوّر ما چنین است که بیشتر آنها به این علـّت به سایت اینترنتی مراجعه خواهند کرد.

از آنجا که این تنها شبکهء رسمی برای حقوق بهائیان است که توسّط مسلمانان ایجاد شده، مسئولیت عظیمی داریم که آن را از هر جهت ارتقاء بخشیم. میل داریم در بالا بردن سطح آگاهی و جلب حمایت عمومی از این ابتکار، اقدامی مطلوب انجام دهیم تا بهائیان به رسمیت شناخته شده از حقوق حقـّهء خود بهره‌مند گردند.

برای حصول این مقصود، در نظر داریم به عنوان سازمانی غیرانتفاعی آن را به ثبت برسانیم و سایتی وسیع‌تر از صرفاً وبلاگی ساده تأسیس کنیم. در حال حاضر، وبلاگ ما جنبهء موقـّت دارد تا در لحظهء مناسب بتوانیم آن را توسعه بخشیده به زمینه‌ای گسترده‌تر و بزرگتر تبدیلش کنیم.

در چند هفتهء آینده، ایدهء جدید ما مصاحبه با چند دانشجوی جوان و نیز بزرگسالان بهائی از تمام جهان عرب و اسلام است تا از آنها بپرسیم به عنوان اقلـّیتی مذهبی چه احساسی دارند و این که آیا در جوامع خود از آزادی و آسایش برخوردارند یا خیر. این کار را به دو شیوه انجام خواهیم داد؛ یا از طریق مصاحبه‎های حضوری که از طریق شبکهء اینترنتی پخش شود یا مصاحبه‌هایی از طریق پست الکترونیک با کسانی که در محل حضور ندارند.

اگر کسانی مایلند در مصاحبهء صوتی یا تصویری توضیح دهند که در جوامع خود چه احساسی دارند یا چرا تصوّر می‌کنند حقوق آنها نقض شده، لطفاً “فایل” تهیّه شده را برای ما ارسال دارند؛ خوشحال خواهیم شد که صدای شما را در برنامهء خود بگنجانیم. با توجّه به این که ذکر نام، بخصوص در ایران، ممکن است خطرناک باشد، نیازی نیست اسم خود را ذکر کنید؛ امّا توصیه می‌کنیم صحبت کنید تا دیگران از وضعیت شما آگاهی یابند. اگر صدای دیگران را بشنویم یا آنها را در حال صحبت کردن مشاهده کنیم، انتقال مطالب آنها به سایرین به مراتب آسانتر خواهد بود و واقعاً مایلیم در جوامع خود بیش از پیش آگاهی و هشیاری ایجاد کنیم.

فکر می‌کنیم که این راه خوبی برای رسیدن به این مقصود و همچنین طریق مطلوبی برای مسلمانان و بهائیان باشد تا، جهت ارتباط بین دینی و هم‌زیستی مسالمت‌آمیز که هر دو دیانت از آن حمایت می‌کنند، به صورت شبکه با هم ارتباط یابند.

از همه سپاسگزاریم؛ ماه آینده نیز با شما در تماس خواهیم بود.

شبکهء اسلامی حمایت از حقوق بهائیان